İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
BOLÇİ'yi KOSGEB destekledi, Bolu'da yeni bir marka doğdu.
BOLÇİ'yi KOSGEB destekledi, Bolu'da yeni bir marka doğdu.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB’in desteğini alarak Türkiye çikolata pazarında önemli bir yer edinen BOLÇİ’yi ziyaret etti.

BOLÇİ, 2000 yılında Deniz Gıda Sanayi’nin, kimilerine göre büyük risk sayılan, “Bolu’ya özgü ulusal bir marka oluşturma” hayali ile çıktığı yolda yürütülen pazar oluşturma, markalaşma, satış ve ARGE çalışmaları sonrasında hedefine ulaşmış bir çikolata markasıdır. Türkiye’ye özgü geleneksel gıda listelerinde başı çeken BOLÇİ, “Bolu’nun markaları” sıralamasında en başta yer almaktadır. Ulusal medya ve internet ortamında sıkça yer bulan, lezzet siteleri ve blog’larda övgü dolu cümlelerle anlatılan, ünlü yazarlarımızın köşelerine konu olan ve tüketicisinin aşkla sahip çıktığı BOLÇİ, ismi ve benzersiz ürünleriyle Bolu’ya da “marka şehirleri” ayrıcalığını kazandırmıştır. Sıradışı lezzet tutkunlarının gözdesi BOLÇİ, artık klasik hediyelik sıkıntısına son veren ve özel günlerde de armağan edilebilecek en seçkin üründür. BOLÇİ, metropollerdeki AVM’lerde, organik-yöresel ürün pazarlarında, zincir mağazalarda, seçkin tesis ve kuruyemişçilerde bulunmaktadır ve satış ağı her geçen gün genişlemektedir. 

BOLÇİ’nin öncelikli hedefi, yurtiçinde satış noktası ve bayii ağını arttırarak, Türk tüketicisinin tamamına ulaşmak, yurtdışında pazarı büyütmek amacıyla zaten var olan ihracatını arttırmaktır. 2011 sonuna kadar ismini aldığı Bolu Çikolatası’nı yine ön planda tutarak draje, tablet, spesiyal ve madlen çikolata gibi ürünleri de tamamen kendi olanaklarıyla üretmek için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bununla birlikte AVM ve seçkin gross marketlere yönelik özel konsept ve tasarıma sahip BOLÇİ Chocoland Corner’larını arttırmayı hedeflemektedir.

Bambaşka bir çikolata keyfi sunan Bolu Çikolatası’nın ta kendisi BOLÇİ, baştan sona yenilenen yüzü, ürün çeşitleri ve devamlı yükselen kalite anlayışıyla 2011 yılında “Çok daha farklı bir BOLÇİ” müjdesini de tüketicileriyle paylaşmaktan onur duymaktadır.

2002 yılında üretime başlanılan imalathane, şu an yerini aylık 180 ton kapasiteye sahip, ARGE ve projesi BOLÇİ tarafından gerçekleştirilip yerli & yabancı müendisler tarafından üretilen ekipmanlarla donatılmış bir tesise bırakmış durumdadır. Üretimde %100 hijyen koşullar, ürünün doğallığını korumak için geleneksel yöntemlerle birleştirilmiştir. Tesiste, tamamı öneğitimden geçirilerek istihdam edilen 150 çalışan görev yapmaktadır. Hammadde temininden pazara kadar tüm safhalarda Gıda Güvenliği şartları korunmakta ve ürünün tazeliği ön planda tutulmaktadır.


Tarih: 06 Mart 2017
GALERİ