Yayın için; Başlangıç Tarihi: 29 Mart 2017 Çarşamba - Bitiş Tarihi: 18 Mayıs 2017 Perşembe

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) tarafından Başkanlığımıza gönderilen yazı ile; 18-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Bükreş'te düzenlenecek 7. Karadeniz Savunma ve Havacılık Fuar’ına ülkemizden ilgili yetkililerin ve şirketlerin katılımının arzu edildiği bildirilmiştir.

Başta Romanya Savunma Bakanlığı olmak üzere birçok resmi kurum tarafından desteklenen bahse konu fuarın Karadeniz'deki en büyük savunma ve havacılık fuarla olduğu, 2016 yılındaki fuara 24 ülkeden 217 şirketin iştirak ettiği ve 200.000 ziyaretçinin ağırlandığı, ayrıntılı bilgilerin 021 327 6651 numaralı telefondan ve bsda@tntexpo.com adresinden edinilebileceği belirtilmektedir.

Bölgedeki güvenlik alanındaki gelişmeler kapsamında Romanya’nın savunma bütçesini artırmayı kararlaştırdığı ve bu kapsamda Romen Hükümeti’nin zırhlı araç ve insansız hava arazi alım ihaleleri açtığının vurgulandığı ifade edilmektedir. Romanya ile savunma sanayii alanındaki işbirliğimizin geliştirilmesi ve savunma sanayii şirketlerimizin Romanya pazarına açılmasına katkıda bulunması açısından konu fuara katılımın faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

 

Savunma Sanayi Müsteşarlığı Temas Noktası:

Proje Asistanı

Eda KURT

ekurt@ssm.gov.tr