İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
KOSGEB’in ‘En Özel’ Şampiyonu
KOSGEB’in ‘En Özel’ Şampiyonu

KOSGEB’de staj yapan 2016 Türkiye Özel Sporcular Yüzme Şampiyonu Furkan Recep Aygar, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

KOSGEB’de Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nda stajyer öğrenci olan Down Sendromlu Furkan Recep Aygar,  Ordu’da düzenlenen 2017 Türkiye Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası'na katıldı. Katıldığı her yarışmadan eli boş dönmeyen Furkan, 31 ilden 85 kulübün ve toplam 107 sporcunun katıldığı Ordu’daki şampiyonada 3 altın 2 gümüş madalya kazandı. 100 metre sırt, 100 metre kurbağalama, 50 metre kurbağalamada 1. olan özel sporcu, 50 metre sırt ve 50 metre serbestte 2. oldu.

Katıldığı yarışmalarda birçok derecesi bulunan 19 yaşındaki yüzücünün, Mart ayında düzenlenen Alanya Bölge Şampiyonası'nda da 3 altın madalyası bulunuyor. Başarılarını şehitlere ve gazilere armağan eden şampiyon, özgüveni ve çabasıyla Down Sendromlu birçok gence örnek oluyor. Çalışkanlığı ve başarılarıyla KOSGEB ailesini de gururlandıran genç sporcu, en büyük hayalinin olimpiyatlarda şampiyonluk kazanarak Avrupa’da, İstiklal Marşımızı okutmak olduğunu söylüyor.


Tarih: 14 Nisan 2017
GALERİ