İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
Orta Amerika Ülkeleri Türk KOBİ'lerini Bekliyor
Orta Amerika Ülkeleri Türk KOBİ'lerini Bekliyor

KOSGEB, Orta Amerika ülkelerine de model olacak.

Türkiye-Orta  Amerika Entegrasyon Sistemi (SICA) 2. Dışişleri Bakanları Forumu İstanbul’da düzenlendi.

20 Nisan 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Orta Amerika Entegrasyon Sistemi (SICA) II. Dışişleri Bakanları Forumu’na, KOSGEB Başkanı Recep Biçer başkanlığında KOSGEB heyeti katılım sağladı.

“Türkiye-SICA İş Birliği Olanakları” başlıklı açılış oturumu, SICA İcra Direktörü Werner Isaac Vargas Torres, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve SICA Dönem Başkanı Kosta Rika Dışişleri Bakanı Gonzalez Sanz’ın konuşmaları ile başlayıp, diğer ülke temsilcilerinin konuşmaları ile devam etti.

Forumda, KOSGEB’in kurumsal yapısı, destekleri ve uluslararası ilişkiler alanındaki çalışmaları konusunda KOSGEB adına sunum yapıldı. KOSGEB’in, SICA ve üye ülkelerle ayrı ayrı imzalayacağı Mutabakat Zaptları kapsamında bilgi ve tecrübe paylaşımı, uzman değişimi, karşılıklı olarak ülke KOBİ’lerine yönelik iş gezilerinin düzenlenmesi gibi iş birliği alanlarındaki düzenlenecek olan etkinlikler ele alındı.

Katılımcı ülkelerin heyet temsilcileri, KOBİ’lerin ülke ekonomilerinin kalkınmasında önemli yeri olduğunu vurgulayarak, KOSGEB’in KOBİ’ler alanındaki tecrübelerinden ve uygulamalarından faydalanmak istediklerini ve bu konuda iş birliği çalışmalarına başlamak istediklerini belirttiler.


Tarih: 21 Nisan 2017
GALERİ