İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
KOSGEB, Daima OSB’lerin Yanında
KOSGEB, Daima OSB’lerin Yanında

KOSGEB, Daima OSB’lerin Yanında

Kocaeli’nde düzenlenen Organize Sanayi Bölgelere İstişare Toplantısı'nda konuşan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB olarak Türkiye’de bulunan bütün OSB’ler ile iş birliği içerisinde olduklarını ve sürekli OSB’lerin destekçisi olduklarını söyledi.

Türkiye’deki 311 organize sanayi bölgesini temsil eden Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce’deki 38 organize sanayi bölgesi ile istişare toplantısı düzenledi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB Destek Programları'ndan etkin bir şekilde faydalanan işletmelerin çoğunluğunu OSB’lerde faaliyet göster işletmelerin oluşturduğunu dile getirerek, bu işletmelerin KOSGEB desteklerinden daha fazla oranlarda faydalanabilmeleri için KOSGEB’i sürekli takip etmeleri ve kendilerine uygun destek programlarına başvuru yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Toplantıya katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik ise, yüksek katma değerli üretim vurgusu yaptı. Bakanlık olarak her zaman üreten sanayicilerin ve OSB'lerin yanında olduklarının altını çizen Çelik, "Her sektörümüzde daha yüksek katma değer üretmek zorundayız. Bu konuda önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz" diye konuştu.

Çelik, OSB'lerin içinde kurulan Endüstri Meslek Liselerinin ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin sanayi ürünlerinin yüksek katma değer kazanması için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "4. Sanayi Devrimi konusunda da çalışıyoruz. Akıl, bilgi, teknolojik fark bugün çok daha önemli hale geliyor. Bilgiyi teknolojik ürüne, ticari ürüne dönüştürmeliyiz. Ayrıca ürünlerimizi marka haline getiremezsek yine geride kalırız" ifadelerini kullandı.

Gebze Güzeller OSB'de gerçekleştirilen toplantıda bölge OSB'lerinin sorunları masaya yatırıldı.


Tarih: 21 Nisan 2017
GALERİ