İşlem yapılıyor. Lütfen bekleyiniz.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Yan Menü
KOSGEB - MOLDOVA İŞ BİRLİĞİ
KOSGEB - MOLDOVA İŞ BİRLİĞİ

KOSGEB ile Moldova Cumhuriyeti KOBİ Sektörünün Kalkınmasını Destekleme Kurumu (ODIMM) arasında yeni bir anlaşma daha imzalandı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 05-06 Mayıs 2017 tarihlerinde Moldova’ya gerçekleştirdiği ziyarette,  Moldova Devlet Konukevi'nde düzenlenen imza töreninde, Başbakan Binali Yıldırım ve Moldova Başbakanı Pavel Filip ortak bir bildiriye imza attılar. Heyette yer alan KOSGEB Başkanı Recep Biçer ile ODIMM Genel Müdürü Lulia Labanj da iki kurum arasında düzenlenen Mutabakat Zaptını imzaladılar.

Her iki ülke arasında KOBİ’ler alanında KOSGEB tarafından 1998’den bu yana iş birliği çalışmaları yürütülmekle birlikte, 14-15 Aralık 2016 tarihinde Türkiye-Moldova VII. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı Ankara’da yapıldı. Toplantıda, KOBİ’lerin geliştirilmesi ve desteklenmesi konularında, her iki ülkede ikili iş görüşmeleri, seminerler, bilgilendirme toplantıları ve iş gezilerinin düzenlenmesi amacıyla bir anlaşma imzalanmasına yönelik görüşmelerin başlatılmasına karar verildi.

ODIMM ile yapılan bu anlaşma ile birlikte KOSGEB’in yurt dışındaki KOBİ kuruluşları ile yaptığı anlaşma sayısı 70’e ulaştı.


Tarih: 11 Mayıs 2017
GALERİ