Yayın için; Başlangıç Tarihi: 14 Mayıs 2018 Pazartesi - Bitiş Tarihi: 31 Ağustos 2018 Cuma

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2016 ve 2017 yıllarında gerçekleştirilen “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” 3.’sü için başvuru süreci Mayıs ayı itibari ile başlamış bulunmaktadır.

Hizmet ihracatçısı firmalarının katılımları ile beyan usulüne göre yürütülecek ve gerektiğinde firma beyanını destekleyici ek belge talep edilecek olan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” ile hizmet sektörlerinde ihracat gerçekleştiren firmalar 2017 yılında gerçekleştirdikleri hizmet ihracatı ile sıralanarak kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Araştırmaya başvurular, telekomünikasyon, bilgisayar ve bilgi hizmetleri, müteahhitlik hizmetleri, eğitim hizmetleri, sağlık hizmetleri, turizm ve seyahat ile ilgili hizmetler, eğlence ve kültür hizmetleri, yolcu taşımacılığı hizmetleri, yük taşımacılığı ve lojistik hizmetleri, mali hizmetler ve diğer iş hizmetleri kategorilerinden yapılmaktadır.

Araştırmaya başvuran hizmet ihracatçıları, hem kendi sektörü içerisindeki konumunu hem de genel sıralamasını ücretsiz olarak görmüş olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, sektörün ilk 3 firması ile Türkiye genelinde ilk 10’a giren firmalara ve belirli sektörlere özel ödüller verilecek olup, ilk 500’e giren hizmet ihracatçılarına sertifika gönderimi yapılacak ve araştırma sonucunda bir kitap yayımlanacaktır. “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” başvuruları http://www.tim.org.tr/tr/500.html adresinden, 31 Ağustos 2018 tarihine kadar ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

KOBİ ve Girişimcilerimizi duyurulur.