Yayın için; Başlangıç Tarihi: 6 Şubat 2019 Çarşamba - Bitiş Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi

Türkiye-Macaristan II. Afrika İş Forumu | 13 Şubat 2019 |

 

Afrika kıtası ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi stratejisi kapsamında DEİK/Türkiye-Afrika İş Konseyleri, Türk özel sektörünün Afrika kıtasına yönelik yatırımlarının artırılması ve ticaretinin kolaylaştırılması amacıyla üçüncü ülkelerle işbirliklerinin oluşturulduğu faaliyetler düzenlemektedir.

Bu bağlamda, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto’nun onurlandırmalarıyla “Türkiye-Macaristan II. Afrika İş Forumu” 13 Şubat 2019 tarihinde Ceylan Intercontinental Hotel, İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Afrika ülkeleriyle ticaret, müteahhitlik ve yatırım ilişkisi olan Türk ve Macar özel sektör temsilcileri ile ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin bir araya gelerek Sahra Altı Afrika’da özellikle, tarım ve tarım teknolojileri, gıda sanayi, su yönetimi ve arıtma, sağlık, inşaat, bilgi teknolojileri ve enerji alanlarında ortak geliştirilebilecek projeler ve yatırımların istişare edileceği toplantıda Macar Eximbank’ı tarafından sağlanan ihracat destek hizmetleri ve finansmana ilişkin bilgiler verilecektir.

 

Bu çerçevede, anılan foruma Afrika ülkeleriyle halihazırda yatırım ve ticari ilişkisi olan veya geliştirmek isteyen işletmelerinizin, 11 Şubat 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/837/12118 bağlantısında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

 

Söz konusu çağrıya ilişkin ayrıntılı bilgiye Aydan Er

Türkiye - Afrika İş Konseyleri / İş Konseyi Koordinatör Yardımcısı

Turkey - Africa Business Councils / Business Council Assistant Coordinator

aer@deik.org.tr 

www.deik.org.tr   adresinden ulaşmak mümkündür.

t:         +90 212 339 50 72     f:         +90 212 270 30 98

İlgililere duyurulur.

 

EKLER:

1- Macar Firma Profilleri (19 Sayfa, İngilizce)

2- Taslak Program (2 Sayfa, Türkçe)