Sughd Vilayeti Ticaret ve Sanayi Odası ve Tacikistan Cumhuriyeti Sughd Vilayeti İcra Dairesi, kalkınma ortaklarıyla işbirliği içinde 22-24 Haziran 2023 tarihlerinde Sughd Vilayeti'nin Khujand kentinde geleneksel 9. Uluslararası Ticaret Fuarı "Sughd-2023"ü düzenleyecektir.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve 2023 yılında 9’uncusu düzenlenecek Sughd Vilayeti Uluslararası Ticaret Fuarının genel amacı diğer ülkelerdeki en iyi uygulamalarla birlikte Sughd eyaletinin potansiyelini ve olanaklarını göstermeyi amaçlayan bir platform oluşturarak Tacikistan iş dünyası ile yurtdışından ticaret şirketleri, potansiyel tüketiciler, yatırımcılar ve işletmeler arasındaki uzun vadeli ticaret ve ortaklık bağlarını güçlendirmektir

Haziran 2022'de düzenlenen 8. Uluslararası Ticaret Fuarı "Sughd-2022"nin sonuçlarına dayanarak, bu etkinliğin Tacikistan Cumhuriyeti ve uluslararası iş çevreleri arasında şimdiden tanınır bir hale geldiği söylenebilir. 2022 yılında, Tacikistan Cumhuriyeti'nin farklı bölgelerinden 200'den fazla şirketin ürünlerini sergilediği fuara, ticari ilişkileri geliştirmek isteyen yakın ve uzak ülkelerden girişimciler katılmıştır. Khujand'da düzenlenen Sughd-2022 Fuarı sonucunda işletmeler ve meslek kuruluşları ile çeşitli sektör temsilcileri arasında 60'tan fazla sözleşme, mutabakat zaptı ve anlaşma imzalanmıştır.

2022 yılındaki fuarda hafif ve tekstil sanayi işletmeleri, inşaat malzemeleri üretimi, toptan ve perakende ticaret şirketleri, tarımsal ürünler, çiftlik ürünleri, gıda işleme sanayi işletmeleri, finans kurumları, danışmanlık, leasing, taşımacılık ve lojistik ile bilimsel ve teknik yapıların ürün ve hizmetlerine yönelik standlar yer almıştır.

2023 yılı başvuru formunda yer verilen sektörler ise; tarım ürünlerinin işlenmesi, saklanması, Gıda ürünleri, bitkisel ve hayvansal yağlar, kurutulmuş gıda ürünleri, sebzeler, meyveler, ekolojik ürünler, dondurulmuş gıdalar, evcil hayvan / hayvan yemleri, içecek ürünleri, ev kimyasalları, tekstil ürünleri, medikal ürünler ve cihazlar, inşaat malzemeleri, metalden imal ürünler, tarım makineleri ve ekipmanları, cam ürünleri, zanaat ürünleri, turizm servisleri/hizmetleri, taşımacılık ve depolama ile lojistik servisleridir.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek Uluslararası Ticaret Fuarı "Sughd-2023", profesyonel deneyim alışverişi ve modern ve yatırım projelerinin sunumu yoluyla işletmelerin iş çevrelerini genişletmek ve sektörel network oluşturmak için yeni fırsatlar sunmaktadır. Genel olarak, Sughd-2023 Uluslararası Ticaret Fuarı, ticari bir atmosferde işbirliği koşullarını tartışmanın, karlı sözleşmeler yapmanın, potansiyel ortaklar ve tedarikçilerle buluşmanın mümkün olacağı bir yer olmayı vaat etmektedir.

Sughd Eyaleti Ticaret ve Sanayi Odası, Türk iş dünyasını 9. Uluslararası "Sughd-2023" Ticaret Fuarı'na katılmaya davet etmekten büyük onur duyduğunu bildirmektedir.

Fuarın hitap ettiği sektörler, katılım ve fuar içeriğine ilişkin maliyetler, başvuru formunun doldurulması ve gönderilmesi vb. hususlarda detaylı bilgi için temas noktası, Sughd Eyaleti Ticaret ve Sanayi Odası Dış Ekonomik İlişkiler Dairesi Başkanı Ganjina BAKHTIYAROVNA’dır. İrtibat Bilgileri:

Tel: (+992) 92754 2421;  E-mail: info@tpp-sugd.tj;  tpp-tj@bk.ru.

İlgilenen KOBİ’lerimize duyurulur.

 

Katılımcı Başvuru Formunu buradan indirebilirsiniz. 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2023