Kolombiya Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saadevra, KOSGEB ile Kolombiya Ticaret Sanayi ve Turizm Bakanlığı arasındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi için KOSGEB yetkililerini Kolombiya’ya davet etti.
Tarih: 23 Haziran 2017

Kolombiya Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra , beraberindeki heyet ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ’ı ziyaret etti.  

Büyükelçi Pinto Saavedra, KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ’ı KOSGEB’deki yeni görevinden dolayı tebrik etti. KOSGEB ile Kolombiya Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanlığı arasında 6 Ekim 2015 tarihinde imzalanan mutabakat zaptı kapsamında, 2016 yılında başlayan çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirtti. KOBİ’lerin ülke ekonomisine sağladığı katkıya ve özellikle teknoloji odaklı çalışan KOBİ’lerin milli gelirdeki payının önemli olduğuna vurgu yaptı.

KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ,  KOSGEB ile Kolombiya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KOSGEB’de başlayan yeni dönemde de iş birliklerinin daha kapsamlı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Türkiye’nin her ilinde bulunan KOSGEB Müdürlükleri aracılığıyla KOBİ’lere destek verildiğini ifade eden Akdağ, KOSGEB ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, uzman değişimi programları aracılığı ile Türkiye deneyimlerinin Kolombiya tarafına aktarılabileceğini söyledi. Bu kapsamda, KOSGEB tarafından hazırlanan ve Kolombiya tarafından değerlendirilen 2017-2018 eylem planı görüşülerek, sektörel çalışmalara başlanmasının verimli olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

Büyükelçi, KOSGEB ile Kolombiya Ticaret Sanayi ve Turizm Bakanlığı arasındaki iş birliğinin devam etmesi için KOSGEB yetkililerini Kolombiya’ya davet etti.

Galeri