KOBİ’lerimizin daha hızlı daha kolay ve daha az belgeyle desteklerimize başvuru yapabilmesi için hizmetlerimizi elektronik ortamda taşıdık.
Tarih: 22 Şubat 2018

Elektronik ortamda sunulan hizmetlerimize 22.02.2018 tarihinden itibaren e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden giriş yapılmaktadır.

Hizmetlerimize aşağıdaki şekilde başvurulacaktır;

1-Gerçek şahıslar ve gerçek şahıs işletmeleri, e-devlet şifresi ile tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.

2-Tüzel Kişi İşletmelerinin (LTD, A.Ş. vb. işletmeler), KOSGEB e-hizmetlerine başvurularını Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) kayıtlı işletme temsilcileri ile yapabilecektir. MERSİS sisteminde kayıtlı temsilci bilgisi;

işletmeyi münferiden temsile yetkili kişi ise bu kişi, tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.

Diğer durumlarda,  e-devlet üzerinden giriş yapan kişi KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere ilgili işletme/kuruluş için noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemesi gerekmektedir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren ve alan kişi/kuruluşların kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresleri de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.

Hizmetlerimize KOBİ/Girişimci Giriş butonuna tıklayarak başvurabilirsiniz. 

Kamuoyuna duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018