KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt: “Girişimcilik kursunu tamamlayan gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın kendi işlerini kurarak ülke ekonomisine katkı yapma çabalarında KOSGEB olarak imkanlarımız seferber edilecek.”
Tarih: 08 Mart 2018

15 Temmuz Gazileri Girişimcilik Sertifika Töreni KOSGEB Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ne katılan ve eğitimlerini tamamlayan gazi ve şehit yakınlarına sertifikaları verildi. KOSGEB Başkanlığı Binası 15 Temmuz Şehitleri Köşesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Başkan Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, şehit yakınları ve gazilerin işlerini kurmalarında ve büyütmelerinde KOSGEB’in hemen her aşamada yanlarında olacağını söyledi.

Ülkemiz savunmasında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Uzkurt,  gözünü kırpmadan vatan borcunu ödeyen tüm şehitlerimizi  minnetle yad ettiklerini söyledi. Başkan Uzkurt: “Gerektiğinde er meydanında canımızı ortaya koyarken diğer zamanlarda da Ülkemizin gücüne güç katmak için çalışmak zorundayız. KOSGEB olarak bize verilen görev KOBİ’lerimizin yanında durarak ülkemizi daha da ileriye taşımaktır. KOBİ’lerimizin katma değerini yükseltmeye çalışırken işini kurmak isteyen yeni girişimcilerimizin de elinden tutuyoruz.” dedi.

Girişimcilik kursunu tamamlayan gazilerimizin, şehit yakınlarımızın ticari hayatlarında en iyi yerlere gelebilmeleri için KOSGEB olarak ne gerekiyorsa yapılacağını söyleyen Başkan Uzkurt, işlerini kurmaktan işlerini büyütmeye kadar her aşamada KOSGEB’in yanlarında olacağını dile getirerek girişimcilere sertifikalarını takdim etti.

Programa katılan Ankara 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazileri Dernek Başkan Yardımcısı Levent Yücel ise bu topraklar için kahraman evlatlar yetiştiren annelere Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle minnetini dile getirirken, Çanakkale ruhunu dirilten gazi yol arkadaşlarına,  bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.