KOSGEB Başkanı Uzkurt, KOSGEB KOBİ ZİRVESİ 2018’de KOBİ'lerin sorunlarının çözülmesine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Tarih: 26 Nisan 2018

KOSGEB Başkanı Uzkurt, KOSGEB KOBİ ZİRVESİ 2018’de KOBİ'lerin sorunlarının çözülmesine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Cevahir UZKURT "KOBİ’lerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek, önlerindeki engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere bütün imkânlarımızla KOBİ’lerimizin daima yanlarında olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekonomik büyümenin tabana yayılması ve gerçek bir refah ortamının tesis edilebilmesi için, KOBİ’lerin başarılı bir kimliğe sahip olmaları gerekliliğinin farkındayız. KOBİ’lerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilip yönlendirilmesi konusunda KOBİ rehberliği ve teknik danışmalık sistemini yürürlüğe koyuyoruz." dedi.

Bununla birlikte "KOBİ’lerimizi uluslararası pazarlarda söz sahibi yapmak ve ülkemizin stratejik önceliklerine uygun olarak yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek imalatçı girişimcilerimizi özellikle desteklemeye devam edeceğiz. KOSGEB’i sadece destek veren bir kurum değil KOBİ ekosistemini yöneten, KOBİ’ler ile kalkınmayı tesis eden ve KOBİ’lerimizin ihtiyaç duydukları rehberlik, danışmanlık ve mentörlük hizmetlerini veren bir kurum haline dönüştüreceğiz. Tüm bu çalışmalarımızın yanında, güçlü KOBİ’lere sahip olmak, KOBİ’lerimiz vasıtasıyla, ekonomimizi sağlam temellere dayandırmak için, desteklerimizi, artırarak ve kapsamını genişleterek devam ettiriyoruz." diye belirtti.