Sudan, Türk KOBİ’lerini Bekliyor
Tarih: 05 Temmuz 2018

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Sudan’a 2017 yılında gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında, Sudan Sanayi Bakanlığı ile KOSGEB arasında iki ülke KOBİ’leriyle ticari ilişkileri desteklemek için imzalanan mutabakat zaptı kapsamında iki ülke arasındaki ticaret hacminin artması amacıyla KOSGEB ev sahipliğinde Sudan Yatırım Ortamı konulu toplantı gerçekleştirildi.

KOSGEB Başkanlığı’nda Sudan heyeti ve KOBİ’lerle gerçekleştirilen toplantıda, Sudan Ankara Büyükelçisi Dr. Yousif Elkordafani, Sudan’da yatırım yapanlara çeşitli teşvik ve destekler sağlandığını belirterek, Türk KOBİ’lerini Sudan’da yatırım yapmaya davet etti.

KOSGEB heyeti tarafından Sudan’ın önem ve öncelik verdiğimiz ülkelerden biri olduğu belirtilerek, KOBİ’lerle birlikte bu toplantının gerçekleştirilmesinden duyulan memnuniyet dile getirildi.

Ayrıca, toplantıda Sudan’daki yatırım ortamı, potansiyeli olan ürünler ve yatırımcıya sağlanan destekler hakkında Sudan Ankara Büyükelçiliği temsilcileri tarafından Türk KOBİ’lerine bilgilendirme yapıldı.

 

Galeri