Yüz yüze eğitim sonucunda alınan katılım belgeleri 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak.
Tarih: 02 Aralık 2020

KOSGEB, 2010 yılında başladığı uygulamalı girişimcilik eğitimleri aracılığıyla yaklaşık bir buçuk milyon girişimci adayına eğitim vererek katılım belgesi sahibi yaptı.

2019 yılının temmuz ayında online girişimcilik platformu olan KOSGEB e-Akademi hayata geçirildi. E-Akademi ile https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden online girişimcilik eğitimlerine başlandı.

Yüz yüze eğitimler ile online girişimcilik eğitimleri, 2020 yılı başına kadar bir arada devam etti.

KOSGEB, 2020 yılı itibariyle tamamen Bürokrasinin Azaltılması ve Mevzuatın Sadeleştirilmesi programının da bir parçası olan online girişimcilik eğitimlerine geçti.

KOSGEB e-Akademi’nin başladığı temmuz 2019’dan bu yana 123 bin girişimci adayı geleneksel girişimcilik eğitimi katılım belgesini aldı. Yaklaşık 51 bin girişimci adayı da eğitimlerini tamamlayarak ileri girişimcilik eğitimi katılım belgesinin sahibi oldu.

2010-2020 yılları arasında sınıf ortamındaki eğitim sonucunda alınan uygulamalı girişimcilik eğitimi katılım belgeleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerliliğini koruyacak.

Yüz yüze eğitim sonucunda alınan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ katılım belgesi sahiplerinden iş yeri açanların başvuru şartlarını sağlamaları halinde 31.12.2020 tarihine kadar Geleneksel Girişimci Destek Programına ya da İleri Girişimci Destek Programlarına başvurmaları gerekiyor.

Yüz yüze eğitim sonucunda alınan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ katılım belgesi sahibi olup henüz iş yeri açmamış olanların ise, daha sonra iş yeri açmaları durumunda geçerlilik süresi nedeniyle bir mağduriyet yaşamamaları için iş yerlerini açmadan https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden  ‘Online Girişimcilik Eğitimlerini’  alarak tamamlamaları tavsiye edilir.