Yükleniyor...
Yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’ler önceliğimiz olmak üzere yeni bir vizyon ile bütün KOBİ’lerimize gerekli desteği sağlayacağız.

Dünya Çiftçilerine Sağım Makinesi

Dünya Çiftçilerine Sağım Makinesi

Girişimcilik desteğiyle 2015 yılında Aksaray’da kurulan Asyafarm Makine, Intermilk markasıyla çiftçilik ve hayvancılığa yönelik hızlı süt sağım ve makine ekipmanları üretiyor

Hem Türkiye’de hem de dünyada sürdürülebilir gıda üretimini mümkün kılan, aynı zamanda süt kalitesini ve hayvan sağlığını garanti eden Asyafarm; Intermilk markasıyla süt çiftçilerine her bütçeye uygun hızlı süt sağım sistemi ve ekipmanlar üretiyor.

Çiftçilere Makine İmalatı

Başta Asyafarm adıyla şahıs firması olarak kurulan, daha sonra tüzel yapıya geçerek Asyafarm Makine adını alan işletmede, süt sağım makineleri, süt soğutma tankı, yem karma, dağıtma ve kırma makinesi, yem kilidi, durak demiri, hayvan yemliği ve suluğu, katı gübre dağıtma römorku, sıvı gübre dağıtma tankeri, gübre pompası ve karıştırma makinesi, römork, kaşıma fırçası, hayvan serinletme fanı ve hayvan kantarı gibi çeşitli ürünler imal ediliyor.

Aksaray’dan Dünyaya İhracat

10 bin metrekarelik fabrikada güçlü üretim makine parkuru, deneyimli ve yenilikçi ekibiyle Türk ve dünya çiftçisi için çalışıp üretmeye devam eden Asyafarm Makine, 45 kişiye de istihdam sağlıyor. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletme, bin 500 metrekarelik alanda her geçen yıl üretim kapasitesini arttırarak dünyanın birçok ülkesine yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlıyor. İşletmede üretilen makineler; Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Irak, Pakistan, Hindistan, Fas, Cezayir ve Kenya’ya ihraç ediliyor.

Misyonu Katma Değer Sağlamak

Temel misyonu çiftçilere sunduğu proje, çözüm, makine ve ekipmanlarla üretimi arttırarak ürünlere katma değer sağlamak olan Asyafarm Makine’de, gerek kendi bünyesinde yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarıyla gerekse dünyadaki teknolojik gelişmeleri izleyip dünya markalarının yeniliklerini bünyesine katarak çiftçilere sürdürülebilir, kazançlı projeler ve çözümler üretiyor.

Teknolojik Gelişmeleri Takip Ediyor

Çiftçilere hayvancılık alanında doğru ve uygulanabilir bilgiyi en güncel teknolojiyle sunmayı amaçlayan firma, hâlihazırda işletilen süt ve besi çiftliklerini modernize ederek daha rekabetçi ve sürdürülebilir olmalarını sağlıyor. Yeni yatırımları karlı, sürdürülebilir ve büyüme hedeflerine uygun projelendiren Asyafarm Makine, ekonomik üretim sağlayan teknolojileri kullanıyor. Çiftçilere yatırım aşamasında, kapasite büyütme ve çiftlik modernizasyonu gibi finansman gerektiren girişimlerinde tarımsal hibe, destek ve kredi kaynaklarına ulaşmalarında rehberlik ediyor.

KOSGEB Destekliyor

KOSGEB’in vermiş olduğu Yeni Girişimci Destek Programı’ndan yararlanarak kuruluşunu gerçekleştiren Asyafarm Makine, daha sonra Genel Destek Programı, İşletme Geliştirme Destek Programı ve KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programları kapsamında Nitelikli Eleman İstihdam Desteği, Yurt İçi Uluslararası İhtisas Fuarı Desteği, Ürün Kataloğu Desteği ve Yurt İçi Fuar Desteği’ni de alarak KOSGEB destekleriyle büyümeye devam ediyor.